Vedení účetnictví

Motto: „Účetnictví není jen nutné zlo, je to také příležitost…“

Vedení účetnictvíPovinnost vést účetnictví vyplývá pro firmy ze zákona. Stát tímto způsobem získává zejména informace pro vyměření daní. Účetnictví je tak většinou chápáno jako „nutné zlo“ a náklady na něj se snaží všichni minimalizovat i za cenu nízké kvality.

Účetnictví však může být také velkým pomocníkem, může poskytovat velmi cenné informace managementu pro správné rozhodování. Správné rozhodnutí o návratnosti investic, poskytovaných slevách nebo plánování cash-flow nelze bez věrohodných informací udělat. Dělat velká rozhodnutí jen podle intuice už není „in“. Velké společnosti budují za tímto účelem nákladné controllingové systémy. Pro střední a menší firmy lze velké množství užitečných informací získat přímo z účetnictví, tedy v případě, že je účetnictví dobře nastaveno a vedeno.

Systematické, kontinuální a analytické účetnictví tak vytváří předpoklad pro užití informací čerpaných z námi vedeného účetnictví. Za velmi přijatelné náklady tak může být maximalizován užitek z režijní činnosti, kterou účetnictví bezesporu je.

Tuto tak důležitou oblast jsme Vám schopni nabídnout s využitím následujících nástrojů:

  • Nastavení účetnictví (účetní osnova, střediska, dělení režijních nákladů)
  • Metodické vedení Vašich zaměstnanců pro správné zatřídění nákladů
  • Implementace vnitřních předpisů pro oběh účetních dokladů a schvalování výdajů

Naše společnost Vám nabízí pomocnou ruku při řešení Vašich účetních problémů a poskytuje několik variant spolupráce (MINI, FLEXI, KOMFORT). Záleží jen na Vás, kterou variantu si vyberete, ale vždy bude zajištěn úplný a profesionální servis. Samozřejmostí je využití moderních způsobů komunikace emailem a elektronické podoby dokumentů.

Každé podnikání má svoje specifika a proto jsme připraveni nastavit formu spolupráce tak, aby Vám nejlépe vyhovovala.

Cena účetních služeb závisí především na počtu a složitosti účetních dokladů. Pro nejmenší firmy, neplátce DPH začíná měsíční paušální odměna od 3.000,- Kč. Více informací naleznete v sekci ceník.